Jak zostać piosenkarką? Nie każdy ma szansę zostać piosenkarką. Sprawdź, jak zwiększyć szanse na karierę piosenkarza!

Jak zostać piosenkarką? Jest to bardzo powszechne marzenie. Dziewczynki, które za młodu podziwiają gwiazdy Disneya czy piosenkarki takie jak Sara James (tutaj przeczytasz więcej o niej oraz o rodzicach artystki: https://plotus.pl/sara-james-rodzice), widzą w tej ścieżce kariery same plusy. Wysokie zarobki, sława oraz możliwość podróżowania. Poznajmy drogę, którą trzeba w tym celu przebyć.

Jak zostać piosenkarką? Jak w przypadku wielu innych artystycznych przedmiotów nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Wiele różnych dróg może doprowadzić cię do wymarzonego zawodu. Niewątpliwie są jednak pewne czynniki, które mogą zwiększyć twoje szanse na sukces. Niestety statystyki w tej kwestii są bardzo brutalne. Zdecydowana większość kobiet, które marzą o karierze piosenkarki, nigdy nie będzie w stanie się wyłącznie z tego utrzymać. Wynika to z tego, że konkurencja na rynku jest wysoka. Poniżej podpowiemy ci, w jaki sposób możesz zwiększyć swoje szanse.

Jak zostać piosenkarką?

Jak zostać piosenkarką? Przede wszystkim musisz potrafić śpiewać. To w końcu kwintesencja tego zawodu. Nie możesz spodziewać się sukcesy, jeżeli nie doskonalisz tej sztuki. Najprostszym sposobem na doskonalenie swojego warsztatu jest skorzystanie z pomocy profesjonalistów. Możesz zapisać się na lekcje śpiewu. Dzięki temu pod wpływem doświadczonych wokalistów będziesz doskonalić swoje umiejętności. Możesz starać się również samodzielnie wykonywać różnego rodzaju ćwiczenia. Znacznie szybciej osiągniesz jednak efekt, przy osobie, która wskaże ci miejsca wymagające poprawy.

Muzyka to nie tylko wokal

Znacznie zwiększysz swoje szanse, jeżeli nauczysz się nie tylko śpiewać, ale również grać na instrumencie. Takie rozwiązanie ma wiele atutów. Pozwala ci poznać muzykę od nieco innej strony. Będziesz również znacznie bardziej atrakcyjną wokalistką dzięki temu, ponieważ będziesz miała więcej do zaoferowania. Nauczysz się również nut oraz lepiej poznasz zagadnienia takie jak melodia. Jak zostać piosenkarką? Umiejętność gry na instrumencie może ci w tym pomóc, ponieważ pozwoli ci na komponowanie własnych autorskich utworów.

Zobacz też:  Świadczenie urlopowe – 2022 rok. Co musi wiedzieć pracodawca o wysokości świadczenia urlopowego i odpisów na ZFŚS?

Warto poszukać wsparcia

Jeżeli masz w swoim otoczeniu ludzi, którzy dzielą z tobą pasję do muzyki, to możesz spróbować ich bardziej zaangażować. Zacznijcie razem tworzyć. Tego rodzaju aktywność pozwoli wam znacznie szybciej się rozwijać. A jeżeli nie masz takich osób, to możesz poszukać już istniejących grup, które szukają wokalistek. W takiej sytuacji być może uda ci się dostać do zespołu, który jest już bardziej rozpoznawalny, dzięki temu również na ciebie spadną światła reflektorów. Współpraca w ramach grup muzycznych przynosi wiele korzyści. Poza samymi aspektami muzycznymi możesz nauczyć się współpracy z ludźmi.

Szukaj okazji

Największym błędem aspirujących wokalistek jest to, że nigdy nie próbują. Pielęgnują marzenie w swoim umyśle, ale nie pozwalają mu wyjść na zewnątrz. W związku z tym omijają przeróżne okazje do zaprezentowania swoich umiejętności. Zazwyczaj tłumaczą to nieśmiałością. Tylko że piosenkarka nie powinna być nieśmiała. Istotą tego zawodu jest wychodzenie przed tłum ludzi i prezentowanie swojego wokalu. Powinnaś to robić tak często, jak tylko masz okazję. Nie ważne czy to szkolny aple, czy teatralny spektakl. Każdy występ zwiększa szansę na to, że zostaniesz dostrzeżona.

Jak dbać o swoją karierę?

Jeżeli naprawdę marzysz o karierze piosenkarki, to nie powinnaś robić rzeczy, które mogą ci w tym przeszkadzać. Przede wszystkim odstaw zbędne używki. Zarówno alkohol jak i papierosy negatywnie wpływają na struny głosowe, a żeby o nie zadbać, pij dużo wody. W końcu są twoim potencjalnym narzędziem pracy. Śpiewanie zawsze powinno sprawiać ci radość, postaraj się nie zatracić tej radości. Regularne lekcje śpiewu potrafią odebrać nieco uroku tej czynności, ale zawsze pamiętaj, że marzysz o tym, aby robić to zawodowo. Możesz poszukać agenta, który będzie chciał cię wspierać.

Zobacz też:  Wypowiedzenie umowy o pracę – wzory, terminy i zasady

Publiczność jest najlepszym jury. Otwórz się na ich opinię, a zobaczysz, że jeżeli rzeczywiście się rozwijasz, to oni to docenią. W przyszłości być może jakaś duża wytwórnia się tobą zainteresuje. Do tego czasu szlifuj swój repertuar. Staraj się nagrywać demo, które możesz przesyłać do zainteresowanych współpracą osób. Jeżeli chcesz, możesz udzielać się na mediach społecznościowych np. Facebooku, żeby pokazać swoje możliwości. Ciekawą opcją są również talent show, do których możesz się zgłosić.


Maja Stasiak

Pracuje jako doradca zawodowy i działa w celu aktywizacji bezrobotnych. Uważa swoją pracę za dynamiczną i wymagającą ciągłego dokształcania, ponieważ wciąż powstają nowe zawody.

Opublikuj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *